Grup tinta

   Candidați admisi în Grupul țintă al proiectului Up to START

Lista selectie grup tinta – judetul Vrancea
Nr. Crt Nume Judet
1 Bejenaru Maricica Vrancea
2 Fragolea Mihaela Vrancea
3 Iacob Carmen Vrancea
4 Saulea Liliana Vrancea
5 Stanciu Ionela Vrancea
6 Stefan Mariana Vrancea
7 Chirila Genoveva Vrancea
8 Lazaschievici Tudorita Vrancea
9 Ivan Adelin Vrancea
10 Severin Florentina Vrancea
11 Bucur Andreea Vrancea
12 Armencea Mihaela Vrancea
13 Miu Angela Vrancea
14 Iacob Daniela Vrancea
15 Brinza Martis Gina Vrancea
16 Zaharia Anamaria Vrancea
17 Costache Emilia Vrancea
18 Ciocarlan Iulia Vrancea
19 Condrea Andreea Vrancea
20 Adascalitei Claudia Vrancea
21 Serban Mihaela Vrancea
22 Apostol Marinela Vrancea
23 Atomei Mihaela Vrancea
24 Mocanu Retuta Vrancea
25 Mocanu Marius Vrancea
26 Alexe Luminita Vrancea
27 Spiridon Gabriela Vrancea
28 Nastac Elena Vrancea
29 Horchidan Luminita Vrancea
30 Hingu Viorica Vrancea
31 Petrea Oana Vrancea
32 Severin Cristinel Vrancea
33 Ioja Laura Vrancea
34 Gorghiu Mioara Vrancea
35 Cristian Daniela Vrancea
36 Duca Mona Mariana Vrancea
37 Vasilache Irina Vrancea
38 Albei Dan Vrancea
39 Chiriac Dorinela Vrancea
40 Raicu Jan Benone Vrancea
41 Bisceanu Alina Vrancea
42 Raicu Gina Vrancea
43 Ivan Mirela Vrancea
44 Popa Georgian Vrancea
45 David Daniela Vrancea
46 Panfil Andreea Vrancea
47 Harabor Dragos Vrancea
48 Botezatu Violeta Vrancea
49 Vranceanu Laura Vrancea
50 Bogdan Mariana Vrancea
51 Lungu Virginia Vrancea
52 Postolache Maria Vrancea
53 Mihalcea Daniela Vrancea
54 Rosu Maria Vrancea
55 Radvan Nicoleta Vrancea
56 Nicolae Daniel Vrancea
Lista de rezerva
57 Blaj Gherghina Vrancea
58 Tatarascu Gabriela Vrancea
59 David Mirela Vrancea
60 Turbatu Elena Vrancea
61 Carabat Calina Loredana Vrancea
63 Oprisan Roxana Vrancea
64 Sardaru Constantin Vrancea
65 Damian Nicolae Vrancea
66 Diaconu Andra Elena Vrancea
Lista selectie grup tinta – judetul Constanta
Nr. Crt Nume Judet
1 Banutescu Lolitta Valencia Constanta
2 Began Codruta Cipriana Constanta
3 Ciubuca Vasile Constanta
4 Constantin Lenuta Constanta
5 Costan Daniela Constanta
6 Florea Roxana Constanta
7 Herea Simona Patricia Constanta
8 Ionescu Magdalena Steluta Constanta
9 Maftei Nicoleta Constanta
10 Marin Romeo Constanta
11 Pantilie Luminita Constanta
12 Pirlea Adrian Constanta
13 Pocora Marinela Constanta
14 Regep Nida-Nermin Constanta
15 Ruscu Magdalena Constanta
16 Secu Laura Elena Constanta
17 Stefan Alexandra Constanta
18 Zaharia Adriana Constanta
19 Apetrei Constantin Constanta
20 Beres Daniel Constanta
21 Pasolescu Otilia Constanta
22 Suliman Gilbert Cetin Constanta
23 Mosescu Andrei Constanta
24 Marin Andreea Constanta
25 Darmina Brindusa Constanta
26 Belcin Madalina Constanta
27 Beu Georgiana Constanta
28 Brega Nicoleta Constanta
29 Buzoianu Oana Constanta
30 Florea Rodica Constanta
31 Grama Mirela Teodora Constanta
32 Grigore Constantin Constanta
33 Ibram Derman Constanta
34 Ibram Tanior Constanta
35 Ionita Ella Constanta
36 Mosescu Bogdan Constanta
37 Negru Diana Maria Constanta
38 Negru Sorin Constanta
39 Pironea Dorelia Larisa Constanta
40 Ruscu Iacob Constanta
41 Slavescu Dragos Constanta
42 Balanica Mandica Constanta
43 Popa Maria Constanta
44 Ispas Ioan Constanta
45 Radulescu Anamaria Constanta
46 Zaharia Mariana Geanina Constanta
47 Ispas Andrei Constanta
48 Gheorghe Tincuta Constanta
49 Cojocaru Monica Constanta
50 Lazar Georgeta Constanta
51 Pocea Aureliana Constanta
52 Anghel Madalina Adriana Constanta
53 Ciocarlan Daniela Constanta
54 Beres Ana-Maria Constanta
55 Neacsu Mihaela Constanta
56 Beres Claudiu Narcis Constanta
Lista de rezerva
57 Mandache Gina Constanta
58 Grama Ioan Constanta
59 Banciu Cosmin Constanta
60 Negutu Iulia Constanta
61 Prosac Ana Maria Constanta
62 Dobre Alexandru Constanta
63 Ibram Erman Ylmaz Constanta
64 Geampalia Vasilica Georgiana Constanta
65 Gurei Vanea Constanta
66 Aragea Laura Lu Constanta
67 Chiroșcă Simona Nicoleta Constanta
68 Negutu Veronica Constanta
69 Ristea Nicoleta Luminita Constanta
70 Zaharia Nicolae Liviu Constanta
71 Maftei Tiberiu Constanta
Lista selectie grup tinta – judetul Braila
Nr. Crt Nume Judet
1 Anton Gina Braila
2 Brezuica Mirela Braila
3 Cojocaru Irina Braila
4 Ion Aurelia Braila
5 Mangiurea Cristina Braila
6 Marica Raluca Violeta Braila
7 Mortu Monica Braila
8 Pastrama Tudorita Braila
9 Perianu Steluta Braila
10 Sipos Mioara Braila
11 Toma Raluca Braila
12 Vargă Vasilica Braila
13 Gheorghita Dan Mihai Braila
14 Leoca Violeta Braila
15 Datcu Gabriel Octaian Braila
16 Petre Daniela Braila
17 Manu Tudorita Braila
18 Toma Mihaela Marilena Braila
19 Bichescu Ana-Cristina Braila
20 Budur Marius Catalin Braila
21 Turcu Mihaela Daniela Braila
22 Cocârlea Elena Braila
23 Bonciu Ecaterina Carmen Braila
24 Băcanu Elena Livica Braila
25 Bratosin Florica Braila
26 Calu Mirela Gianina Braila
27 Condei Daniela Braila
28 Constantinescu Mariana Braila
29 Ene Magdalena Braila
30 Leu Daniela Elena Braila
31 Manolescu Florentina Bita Braila
32 Musat Valentin Braila
33 Neagu Florinela Lucia Braila
34 Popa Daniel Lucian Braila
35 Popopvici Ana Maria Braila
36 Rădoi Doinita Braila
37 Ritzi Silvia Cristina Braila
38 Troia Georgiana Doinita Braila
39 Turcu Manuela Luminita Braila
40 Popa Iulia Braila
41 Neculai Georgiana Braila
42 Toba Corina Simona Braila
43 Duna Magdalena Braila
44 Gurzu Cristian Braila
45 Stoilescu Florian Braila
46 Pavel Corina Roberta Braila
47 Toba Daniela Braila
48 Datcu Violina Braila
49 Marcu Mariana Mona Braila
50 Hutuleac Mihaela Braila
Lista de rezerva
51 Beizadea Anisoara Braila
52 Stroe Aurelia Braila
53 Gheorghita Violeta Braila
54 Sighinas Laurentiu Braila
55 Tarța Mirela Mihaela Braila
56 Teodoru Otilia Adriana Braila
57 Tudose Liliana Braila
58 Vîlcu Victorița Braila
59 Panait Carmen Braila
60 Calu Judit Braila
61 Littau Claudia Braila
Lista selectie grup tinta – judetul Tulcea
Nr. Crt Nume Judet
1 Șerbănică Lucian Tulcea
2 Stroe Doina Tulcea
3 Guțescu Petre Tulcea
4 Hondru Mihai Tulcea
5 Serbanica Anca-Luiza Tulcea
6 Popa-Artene Anisoara Tulcea
7 Papaghiuc Sergiu Tulcea
8 Colesnic Augustin Tulcea
9 Voicu Luminița-Violeta Tulcea
10 Petcu Lucreția Tulcea
11 Grigorescu Mariana Tulcea
12 Ganea Andreea-Florela Tulcea
13 Dulgheru Camelia Tulcea
14 Dănilă Viorica Tulcea
15 Bucur Gabriela Tulcea
16 Hondru Elena Tulcea
17 Colesnic Mihaela Tulcea
18 Rotaru Adina Tulcea
19 Burghelia Alina Valerica Tulcea
20 Bocăneală Irina-Georgiana Tulcea
21 Barbu Gianina Tulcea
22 Rîșchitor Marioara Tulcea
23 Curmei Camil Tulcea
24 Musuroi-Grigore Alina Tulcea
25 Bocăneală Ioan Tulcea
26 Radu Victoria Tulcea
27 Barbu Florin-Cristian Tulcea
28 Munteanu Elena Tulcea
29 Filipov Bianca Naomi Tulcea
30 Radu Elena-Mădălina Tulcea
31 Purda Nicoara Eliza Mariana Tulcea
32 Jecu Alexandrina Tulcea
33 Guțescu Lucia Tulcea
34 Mocanu Corina Tulcea
35 Morozov Gianina-Daniela Tulcea
36 Petcu Marius Tulcea
37 Soare Oana Tulcea
38 Cismaru Mihaela Rodica Tulcea
Lista de rezerva
39 Petcu Felicia Tulcea
40 Dorobăț Anișoara Tulcea
41 Ceică Alina Iuliana Tulcea
42 Filipov Veronica Tulcea
43 Popescu Magdalena Speranța Tulcea
44 Luca Mihaela Tulcea
45 Bejenaru Mihaela-Larisa Tulcea
46 Bejenaru Mircea Tulcea
47 Luca Marcel Cristian Tulcea
48 Lupu Ana Izabela Tulcea
49 Moise Vasile Tulcea
50 Olaru Paul Tulcea
51 Pîrîu Andreea Mihaela Tulcea
52 Radu Daniela-Anca Tulcea
53 Tarara Silvia Tulcea
54 Raiciu Mihaela-Florentina Tulcea
55 Bărbuță Cristian Tulcea
56 Brânză Laurențiu Costin Tulcea
57 Brânză-Bobocea Iuliana-Cezara Tulcea
58 Ghionu Lucia Tulcea
59 Iove Minodora Daniela Tulcea
60 Manole Iulian Tulcea
61 Plînge Anca Roxana Tulcea
62 Manole Adina Tulcea
Lista selectie grup tinta – judetul Buzau
Nr. Crt Nume Judet
1 Costea Beniamin Nouraș Buzau
2 Marin Tomel Buzau
3 Costea Manuela Lavinia Buzau
4 Popa Magda Cristina Buzau
5 Rizea Nicoleta Roxana Buzau
6 Dan Ionatan Corneliu Buzau
7 Todirica Gabriela Buzau
8 Moisoiu Maria Alina Buzau
9 Dan Svetlana Buzau
10 Simionescu Emil Buzau
11 Rusu Remus Mihail Buzau
12 Costache Gabriela Buzau
13 Todirica Liviu Buzau
14 Marin Oana Ștefania Buzau
15 Chira Loredana Madalina Buzau
16 Marin Tiberiu Marius Buzau
17 Turturică Adrian-Daniel Buzau
18 Brai Madalina Buzau
19 Stefanescu Carmen Buzau
20 Milea Mioara Buzau
21 Radu Crina Alina Buzau
22 Sirotencu Anca-Ioana Buzau
23 Călin Andreea Buzau
24 Petre Cristina Buzau
25 Maftei Tudorel-Iulian Buzau
26 Filipescu Adriana Mihaela Buzau
27 Roșca Georgiana Buzau
28 Ghiță Claudia-Iuliana Buzau
29 Raduna Nicoleta Buzau
30 Serban Claudia-Mirela Buzau
31 Costea Ramona Buzau
32 Stoian Elisabeta Buzau
33 Ghiță Adrian Buzau
34 Cioflan Simona Buzau
35 Horia Elena Buzau
36 Alexandrescu Monica Buzau
37 Alexandrescu Claudiu-Mihai Buzau
38 Oancea Ioana Buzau
39 Marcu Mariana Buzau
40 Filipescu Nicolae Buzau
41 Stanciu Marian Buzau
42 Sirotencu Silviu-Răzvan Buzau
43 Oprea Adina-Florina Buzau
44 Ungureanu Nicoleta-Alexandra Buzau
45 Popa Veaceslav Buzau
46 Vasile Octavian-Petrus Buzau
47 Sipică Cătălin Mihai Buzau
48 Pertea Nicolae-Bogdan Buzau
49 Radu Mariana-Luminita Buzau
50 Epure Daniela Buzau
51 Costea Flavius-Adiel Buzau
52 Habara Ioana-Adriana Buzau
53 Sturzoiu Ana-Maria Gabriela Buzau
54 Stoica Elena Buzau
55 Cirstian Ana-Adriana Buzau
56 Codescu Irina Buzau
Lista de rezerva
57 Mustata Liliana Relly Buzau
58 Codescu Elena Nela Buzau
59 Petrescu Maria Buzau
60 Gavriloriu Constantin Sorin Buzau
61 Gavriloiu Otilia Buzau
62 Petre Silvia Mihaela Buzau
63 Moala Maria-Liliana Buzau
64 Dragoi Ion-Cosmin Buzau
65 Codescu Viorica-Elena Buzau
66 Ceausel Dragos Buzau
67 Enica Elena-Georgiana Buzau
68 Ceausel Danuta Buzau
69 Moise Daniela Buzau
70 Vlad Stefan Laurentiu Buzau
71 Vlad Ionela Carmen Buzau
72 Crețu Alina Monica Buzau
73 Zaharia Carmen Buzau
74 Neagu Liliana Buzau
75 Oprea Mihaela Buzau
76 Taifas-Simion Mariana Buzau
77 Spînu Viorica Buzau
78 Florea Gabriel Buzau
79 Cosma Lavinia Georgiana Buzau
80 Mutu Mihaela Carmen Buzau
81 Pană Rodica Daniela Buzau
82 Marinov Antoanela Buzau
83 Mihalașcu Ionuț Buzau
84 Mușat Mihaela Buzau
85 Botiță Mihaela Epaminonda Buzau
86 Vlăgea Silvia Elena Buzau
87 Sumanariu Iuliana Mihaela Buzau
88 Leonte cristina Dorina Buzau
89 Moise Mihaela Petruta Buzau
90 Hîncu Mariana Buzau
91 Păscăluță Filofteia Buzau
Lista selectie grup tinta – judetul Galati
Nr. Crt Nume Judet
1 Mihai Mariana Galati
2 Neagu Paula Galati
3 Nunu Ana Maria Galati
4 Sirotencu Edith Andra Galati
5 Tcacenco Cristina Galati
6 Ion Ciprian Albert Galati
7 Tănasă Nicolae Galati
8 Gîrleanu Ramona Galati
9 Doruș-Crețu Livia Oana Galati
10 Pațilea Tănase Marian Galati
11 Tănase Elisii Galati
12 Călin Sorina Monica Galati
13 Popescu Florin Galati
14 Sirotencu Cristian-Robert Galati
15 Bulboacă Dinu Galati
16 Bulboacă Simida Galati
17 Cristea Daniela Galati
18 Radu Valerica Galati
19 Iancu Felicia Galati
20 Cocoiag Oana Eugenia Galati
21 Jantîc Maria Galati
22 Vasilache Adelina Oana Galati
23 Iotu Monica Paola Galati
24 Asaftei Rodica-Georgeta Galati
25 Ureche Dragos Galati
26 Leoca Nicoleta Galati
27 Rusu Cristy Laurentiu Galati
28 Ilie Andrei-Bogdan Galati
29 Soare Andrei-Constantin Galati
30 Băsescu Oana Maria Galati
31 Pohrib Costel Galati
32 Chesu Simona Geanina Galati
33 Condrache Lavinia Marilena Galati
34 Diaconu Veronica Galati
35 Florea Elisei Galati
36 Pohrib Albert Claudiu Galati
37 Jalba Luminita Galati
38 Bercea Lorena Galati
39 Diaconu Nelu Cristinel Galati
40 Croitoru Edit-Lorant Galati
41 Croitoru Madalina Galati
42 Pohrib Diana Galati
43 Dragomir Andres Galati
44 Ilie Roxana Galati
Lista de rezerva
45 Ciocan Daniela Galati
46 Pohrib Alina Galati
47 Anghel Mălina Galati
48 Rugină Marius Fănel Galati
49 Rugina Teodosia Galati
50 Rusu Giorgiana Galati
51 Stănilă Cristian Galati
52 Rusu Petru-Nicusor Galati
53 Sturzu Petru-Adrian Galati
54 Chifu Georgeta Pompilia Galati
55 Enache Oana Iuliana Galati
56 Moza Aura Otilia Galati
57 Moza Alexandra Florina Galati
58 Mustață Mariana Galati
59 Necula Cristina Galati
60 Niță Mirela Carmen Galati
61 Olti Marinela Galati
62 Tăbăcaru Gigi Galati
63 Tatu Corina Galati
64 User Anca Galati
65 Ivan Nicoleta Galati

 

In perioada 22 august – 21 septembrie 2018 are loc reluare activitatii  pentru etapa I – Formare antreprenorială,  grupul ținta (selectie grup tinta)  in judetul Tulcea  pentru mai multe detalii vă rugăm să consultați Metodologia de selecție a grupului țintă :Metodologie_Grup tinta_up to start_2018

Pentru etapa I – Formare antreprenorială,  grupul ținta va fi format din 300 de persoane provenind din categoriile beneficiarilor eligibili: someri, persoane inactive (inclusiv studenti), angajati si persoane care deruleaza o activitate independenta.

Înscrierile s-au prelungit până pe 4 iulie 2018!!! Procedura contestatie aici: Procedura contestatii _Grup tinta_up to start_2018

Distributia per judet a grupului tinta va fi urmatoarea: Judetul Braila – 50 persoane, Judetul Buzau – 50 persoane, Judetul Constanta – 50 persoane , Judetul Galati – 50 persoane, Judetul Tulcea – 50 persoane, Judetul Vrancea – 50 persoane.

Membrii grupului țintă vor participa la un curs de formare în domeniul competențelor antreprenoriale, ce va fi un program autorizat de Autoritatea Națională pentru Calificări și va avea drept scop dezvoltarea competențelor antreprenoriale și manageriale ale cursanților, promovarea spiritului antreprenorial și încurajarea antreprenoriatului, prin formarea și exersarea competențelor necesare inițierii unei activități independente. Se urmărește creșterea abilității grupului țintă de a materializa idei de afaceri și asigurarea unor oportunități sporite pentru participarea activă și creșterea adaptabilității pe o piață a muncii flexibilă și inclusivă.

Concursul de selecție al planurilor de afaceri va fi organizat pentru toți cei 300 de participanți la activitățile de formare din cadrul proiectului. Concursul este obligatoriu pentru toți cei care participă la programul de formare estimându-se un număr de 300 de planuri de afaceri elaborate în etapa practică a cursului de antreprenoriat. 37 din planurile de afaceri vor fi selectate spre finanțare conform unei metodologii dezvoltate prin proiect.

NOTĂ: Afacerile vor fi înființate într-unul din sectoarele economice, identificate în cadrul Strategiei Naționale de Competitivitate 2014-2020 (http://www.economie.gov.ro/strategia-nationala-pentru-competitivitate-2014-2020).

Eligibilitatea participantilor se va aprecia prin raportarea la urmatoarele criterii

– sa fie persoane cu vârsta de peste 18 ani, care doresc sa initieze o afacere independenta non agricola în zona urbana aregiunii de Sud Est;

– sa aiba domiciliul/resedinta în regiunea de Sud Est, în mediul urban sau rural;

– sa fie studenti, masteranzi, doctoranzi, someri, angajati sau întreprinzatori;

– sa nu faca parte din categoria tinerilor cu vârsta între 16 si 24 ani care nu învata si nu lucreaza;

IMPORTANT:

Nu vor face parte din grupul țintă :

  1. tinerii NEETs (care nu urmează nicio formă de învățământ și nici nu au un loc de muncă, cu vârsta între 16 – 24 de ani).
  2. Persoanele fizice care înființează afaceri nu trebuie să aibă calitatea de asociați majoritari în structura altor întreprinderi, la data semnării contractului de subvenție.
  3. Persoanele care fac parte din echipa de proiect, asociații sau angajații din cadrul beneficiarului sau partenerilor săi din proiect nu pot avea calitatea de angajați sau asociați în cadrul întreprinderilor înființate prin proiect.
  4. Persoanele fizice nu pot avea calitatea de asociat, administrator, reprezentant legal sau angajat în cadrul a mai mult de o întreprindere înființată în cadrul acestui program.

În vederea completării dosarului de candidatură, se va vor depune următoarele documente:

  1.   Copie după Cartea de Identitate
  2.   CV în format Europass
  3.    Declarație privind apartenența în categoria de grup țintă, însoțită de documente justificative care atestă încadrarea într-o categorie de grup țintă eligibil – descarcă —> Anexa 1 – Declaraţie privind apartenența în categoria de grup țintă
  4.   Declarație de evitare a dublei finanțări – descarcă —>Anexa 2 – DECLARAȚIE de evitare a dublei finanțări
  5.   Declaraţia (pe proprie răspundere) de consimțământ cu privire la utilizarea și prelucrarea datelor cu caracter personal – descarcă —>   Anexa 3 – DECLARAŢIE DE CONSIMŢĂMÂNT
  6.   Angajamentul de disponibilitate față de activitățile proiectului – descarcă —>Anexa 4 – ANGAJAMENT de disponibilitate faţă de activităţile proiectului
  7.   Declarație de incompatibilitate – descarcă —>Anexa 5 – DECLARAȚIE de incompatibilitate
  8.   Scrisoare de motivaţie/intenție -descarcă —>Anexa 6 – SCRISOARE DE MOTIVAŢIE _INTENȚIE
  9.   Formularul de grup țintă – descarcă —>Formular inregistrare grup tinta
  10.   Copii după diplomele de studiu sau adeverință (dacă este cazul)
  11.   Copii după dovezi ce atestă participarea la cursuri și/sau specializări efectuate (dacă este cazul)
  12.   Copii care să ateste experienţa în muncă (dacă este cazul)

Persoanele interesate vor putea să își depună dosarele de candidatură până la data de:  30.04.2018  30.05.2018 22.06.2018 29.06.2018 la 4 iulie 2018:

  • personal sau prin poștă: sediul beneficiarului:B-dul Pache Protopopescu, Nr. 85, Sector 2 Bucuresti, Romania;
  • în campaniile de promovare care se vor desfăsura cele 6 judete dupa cum urmeaza:
26.03 Buzau- Hotel Pietroasa, 11:00- 13:00
26.03 Braila- Hotel Traian, 17:00-19:00 – 
27.03 Focsani- Sala de Evenimente Antik (str. Vrancei, nr 19) 11:00-13:00
27.03 Galati- Hotel Navrom River, 17:00-19:00
 –
28.03 Tulcea- Hotel Egreta, 11:00-13:00
 –
29.03 Medgidia – Casa Muncipală de Cultură I.N. Roman, 11:00-13:00

Pentru mai multe detalii vă rugăm să consultați Metodologia de selecție a grupului țintă :Metodologie_Grup tinta_up to start_2018